google-site-verification=PJpQMpT31Dd1__U4jsHbE9WRhlkutjyw3FGjXphTTDs
22 Sty 2010

Chorzy mogą korzystać z dializ w nocy i niedzielę

0 Komentarzy

Podczas zakończonych wczoraj po południu  (21.01.2010) rozmów z udziałem reprezentantów Narodowego Funduszu Zdrowia oraz przedstawicieli środowiska nefrologów, transplantologów i Nefron SNIGMP, NFZ ponownie umożliwił wykonywanie zabiegów hemodializy poza zadeklarowanymi godzinami pracy (przede wszystkim w nocy i niedzielę) we wszystkich stacjach dializ posiadających kontrakty.

W komunikacie opublikowanym w dniu 22.01.2010, NFZ informuje, że „[…] Narodowy Fundusz Zdrowia finansuje wszystkie dializy wykonane we wszystkie dni tygodnia. Dotyczy to także dializ wykonanych ze wskazań nagłych oraz dializ u pacjentów wezwanych przez ośrodek przeszczepowy w celu wykonania zabiegu przeszczepienia”.

Obowiązujące od początku roku przepisy uniemożliwiały pacjentowi wymagającemu natychmiastowej dializy wykonanie zabiegu na stacji dializ w nocy i w niedzielę. Do tego świadczenia uprawione zostały wyłącznie placówki posiadające kontrakt na wykonywanie tzw. „hemodializy intensywnej” (kilka oddziałów szpitalnych w każdym województwie). Deklaracja NFZ oznacza, że pacjenci w nagłych przypadkach będą mogli być dializowani tak, jak do końca ub. roku – na wszystkich stacjach dializ, które zadeklarują się do prowadzenia dyżurów całodobowych.

[do góry]
O autorze


Napisz komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *